0
02188307122

تمرکز حواس و تغذیه مناسب

تمرکز حواس، عامل بسیار مهمی در هنگام صحبت کردن، اجرا، سخنرانی و گویندگی به شمار می‌رود. محیط، فکر و شرایط جسمی در افزایش و کاهش تمرکز فرد، تاثیر مستقیم دارند. یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای تقویت تمرکز و ذهن هوشیار، رعایت بهداشت روان و بدن و تغذیه مناسب است.
در اینجا به چند مورد از خوراکی‌هایی که باعث افزایش تمرکز حواس و رفع بی‌حالی و بی‌حواسی می‌شود اشاره می‌کنیم:

صبحانه‌ای متشکل از پروتئین

با استفاده از تخم مرغ غلات و شیر در وعده صبحانه روز خود را پر انرژی و با حواس متمرکز سپری خواهید کرد.

دمنوش نعنا

عطر و بوی نعنا موجب کاهش اضطراب و خستگی و بالا بردن سطح انگیزه و کارایی شما در طول روز می‌شود

آب

نوشیدن مقدار کافی آب در طول روز عملکرد خوب مغز و حافظه را افزایش داده و خستگی بدنی و تنش روانی را تا اندازه‌ای از شما دور می‌کند. با اضافه‌کردن لیمو به آب آشامیدنی خود، تازگی و سلامتی مغز خود را چند برابر کنید.

شکلات یا کاکائو

حتی به مقدار کم می‌تواند فراموشی‌های کوچک را از بین ببرد. همچنین خوردن شکلات انرژی بدن را افزایش داده و ذهنتان را از افسردگی و بی‌حالی رهایی می‌بخشد.

چای سبز

به خاطر داشتن ال تیانین امواج آلفا یعنی امواجی که مغز را آرام می‌کند را فعال می‌کند. در این حالت تمرکز شما بیشتر می‌شود.

شاتوت، بلوبری، ذغالخته

خوردن این میوه‌ها تا حد زیادی خطر آلزایمر را کاهش می‌دهد و می‌تواند تا پنج ساعت بعد از استفاده تمرکز شما را حفظ کند. آنتی اکسیدان موجود در آنها موجب گردش خون و اکسیژن‌رسانی بیشتر به مغز می‌شود.

قهوه

مصرف قهوه میزان هوشیاری را افزایش می‌دهد زیرا مستقیما با حافظه کوتاه‌مدت و بلندمدت فرد در ارتباط است. نوشیدن دو فنجان قهوه در روز به بهبود عملکرد حافظه کمک می‌کند. برای افزایش تأثیر آن می‌توانید به آن کمی دارچین اضافه کنید.

 

ادامه دارد…

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *