بازیگری رادیو

بازیگری رادیو

به جرأت می‌توان گفت بازیگری راديويی، فنی‌ترین، جذاب‌ترين و هنرمندانه‌ترين رشته هنرهای نمایشی است.

نشانه یک اجرای رادیویی موفق این است که بازیگر بتواند ارتباطي زنده با مخاطبش برقرار كند و شرط ايجاد چنين رابطه‌ای، باورپذيربودن اجراست. او می‌باید تمركز اصلي خود را بر روي شيوه‌هاي بياني قرار دهد؛ زیرا برای ایجاد یک اثر فوق‌العاده، تنها ابزاری که در دست دارد صدا و بیان است.

او می‌بایست همه وقایع و شرایط را به گونه‌ای توصيف كند كه شنونده، حس تماشاي واقعی يك فيلم سينمايي، سريال تلويزيوني و تئاتر را به دست بیاورد.

بازيگران نمايش راديويي را اگر هنگام بازي در نمايش راديويي ببينيد، تمام حواسشان به حسي است كه در متن نهفته است. آن‌ها تمام آن حس و فضا را در صدا و كلماتي كه ادا می‌شود منتقل می‌نمایند؛ زیرا همچون بازي در يك اثر تصويري، نمي‌توانند همه حسشان را در نگاه، حركات بدن و آنچه مخاطب مي‌بيند، ارائه كنند.

توصیه می‌شود علاقه‌مندان این رشته در کلاس‌های فن بیان با حضور اساتید باتجربه، که یکی از بهترین راه‌ها برای کسب دانش گویندگی و بازیگری در رادیوست، اهتمام ورزند. آموزشگاه شیواآوا به طور تخصصی، آموزش این رشته هنری را در جهت پیشبرد اهداف هنرجویان در برنامه‌های خود قرار داده است.

از مباحث و سرفصل‌های رشته بازیگری رادیو می‌توان به فن بیان، زبان شناسی، لحن‌شناسی، صداسازی و سلفژ، بیان و بدن، بازیگری، نمایشنامه‌خوانی و… اشاره کرد.

اطلاعات بیشتر ...
هیچ محصولی یافت نشد.