اجرا مقابل دوربین و استیج

گویندگی و اجرا مقابل دوربین و استیج

گویندگی و اجرا مقابل دوربین و استیج ، یکی از رشته‌های هنری و یکی از مشاغل مرتبط با رسانه است. مجری فردی است که در برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی یا همایش‌ها و جشنواره‌ها نقش اداره‌کننده گفتگوها و اعلام برنامه‌های تعیین‌شده را دارد. در اجراهای زنده روی صحنه، اگرچه مجری طبق متن و هدایت کارگردان و سردبیر، پیش می‌رود؛ اما باید بتواند در برابر موقعیت‌های غیرمنتظره عکس‌العمل مناسب نشان دهد و به صورت بداهه برنامه اجرا کند. لحن گوینده و چگونگی اجرا تا حد زیادی بستگی به موضوع برنامه دارد. اجرا در برنامه‌های ورزشی، اجتماعی، ادبی، مذهبی، سیاسی، اقتصادی و تاریخی قطعا با هم تفاوت دارند.

بدیهی است در کنارِ استعداد، قریحه ذاتی و علاقه‌ فرد به هنر گویندگی و اجرا، کسب آموزش‌های مرتبط در زمینه گویندگی و فن بیان ضروری است. آموزش‌هایی همچون استفاده بجا از زبان بدن، تنفس و صداسازی، طرز صحیح نشستن یا ایستادن هنگام اجرا، کنترل حالت‌های چهره، رفع اضطراب، تنظیم سرعت کلام، افزایش اعتماد و عزت نفس، قدرت انتقال فکر و حس، گسترش دایره لغات، روش‌های ایجاز و اطناب سخن، مدیریت زمان، دانش ارتباط صمیمانه با مخاطب، هوش کلامی، تقویت رفتارهای مثبت و ایجاد حس اعتماد در مخاطب و…

آموزشگاه شیوا آوا دوره تخصصی گویندگی و اجرا در برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی یا روی صحنه را با تکیه بر مباحث فن بیان با حضور اساتید صاحب‌نام و حرفه‌ای برگزار می‌نماید.

اطلاعات بیشتر ...
هیچ محصولی یافت نشد.